GNS: pracownia rezonansu w szpitalu w Świeciu

0
1042

W Nowym Szpitalu w Świeciu powstała pracownia rezonansu magnetycznego. Koszt inwestycji wyniósł 3,6 mln zł, w tym 600 tys. zł kosztowała adaptacja pomieszczeń. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Na pracownię MRI dostosowano pomieszczenia po dawnych poradniach na parterze budynku szpitala. Do pracowni kupiono aparat o mocy 1,5 Tesli.

Obecnie szpital w Świeciu jest jedną z nielicznych w Polsce placówek powiatowych, posiadających tak zaawansowane urządzenie diagnostyczne. Jest to również jedyny szpital powiatowy w województwie kujawsko-pomorskim z pracownią rezonansu magnetycznego. Placówka będzie zabiegała o rozszerzenie kontraktu z NFZ, tak aby badania rezonansem były dostępne dla większej liczby potrzebujących pacjentów.

W sumie placówka pozyskała prawie 6 mln zł dofinansowania na modernizację i zakup sprzętu medycznego. Oprócz inwestycji w pracownię rezonansu ze środków unijnych kupiono także aparaty USG, urządzenia do badania echa serca czy badań EKG Holtera u dzieci. Inwestycje realizowane w roku 2015 w szpitalu w Świeciu pochłonęły ponad 13 mln zł.

Nowy Szpital w Świeciu jest jedną z trzynastu placówek wchodzących obecnie w skład Grupy Nowy Szpital. Od 2005 roku, kiedy wszedł w skład Grupy, wzrosła tutaj liczba szpitalnych oddziałów (z 10  do 15) i poradni specjalistycznych (z 13 do  23). Większy niż w 2005 roku kontrakt pozwala też na finansowanie szerszego zakresu usług medycznych.

Grupa Nowy Szpital prowadzi placówki w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Są to placówki: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Świebodzinie,  Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Olkuszu, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital Giżycki.