GNS: projekt „Twój najlepszy szpital” w Giżycku

0
881


Pracownicy placówki w Giżycku, należącej do Grupy Nowy Szpital, podsumowali wyniki kilkumiesięcznej, pierwszej fazy projektu TwojNajlepszySzpital.pl. W ramach zrealizowanych od kwietnia 2013 prac wprowadzono szereg udogodnień, które mają zmienić szpital i jego percepcję wśród pacjentów.

– „Twój najlepszy szpital“ to projekt, który chcemy realizować we wszystkich naszych placówkach. Już zaczęliśmy w Olkuszu, gdzie badamy opinie mieszkańców na temat szpitala. Na początku roku zaczynamy projekt w Wąbrzeźnie. Jestem przekonany, że to pomysł na lepszą jakość w ochronie zdrowia – mówi Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.

„Najlepszy Szpital. Giżycko“ to projekt, który rozpoczął się w Szpitalu Giżyckim w kwietniu 2013 roku.  Jego celem było zaangażowanie personelu w zmiany w szpitalu, które będą odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. W pierwszym etapie przeprowadzona została ankieta. Okazało się, że mieszkańcy oczekują przede wszystkim lepszej komunikacji z personelem, większego zrozumienia i życzliwości. Opinie mieszkańców poznali pracownicy, którzy na specjalnych warsztatach opracowali plan zmian w szpitalu.

– Nie wszystko zrobimy od razu, ale staramy się zmieniać w pierwszej kolejności, to na co mamy wpływ – mówi Małorzata Mistera dyrektor ds. pielęgniarstwa Szpitala Giżyckiego.

Udało się między innymi usprawnić pracę izby przyjęć i szpitalnego oddziału ratunkowego, personel opracował wzory informacji o zabiegach i badaniach dla pacjentów, powstał nawet profil „dobrej pielęgniarki“. W tej chwili nad zmianami, których chcą mieszkańcy Giżycka pracuje personel oddziału ginekologiczno-położniczego.

Wszystkie etapy projektu można obserwować na stronie internetowej www.najlepszyszpitalgizycko.pl  oraz na portalu Facebook/zdroweszpitale

Placówka w Giżycku należy do Grupy Nowy Szpital, która zarządza trzynastoma placówkami działającymi w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Szpital w Giżycku to najmłodsza placówka w Grupie.