GNS: projekt „Twój Najlepszy Szpital” w Olkuszu

0
1103


Rusza kolejna odsłona eksperymentalnego projektu realizowanego przez Grupę Nowy Szpital. Podobnie jak w Giżycku teraz mieszkańcy Olkusza wspólnie z pracownikami szpitala będą zmieniać swoją placówkę w bardziej przyjazną dla pacjentów.

– Szpital powinien być miejscem, w którym najważniejszy jest pacjent. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Olkusza poczuli, że to ich szpital i mogą mieć wpływ na to, co się w nim dzieje. Ich opinie będą główną wskazówką do pozytywnych zmian wdrażanych w olkuskim szpitalu – mówi dr Norbert Kubański prezes Nowego Szpitala w Olkuszu.

Pierwszym etapem projektu „Twój Najlepszy Szpital” jest poznanie opinii i pomysłów mieszkańców Olkusza na funkcjonowanie szpitala. Posłuży do tego specjalnie przygotowana ankieta, którą można wypełnić między innymi w szpitalu, w siedzibie starostwa czy poprzez stronę internetową http://www.twojnajlepszyszpital.pl Ankiety zbierali też pracownicy szpitala na olkuskim rynku.

Opracowane wyniki ankiet pozna personel szpitala, który razem z zarządem będzie realizował wnioski przedstawione przez mieszkańców. Kolejne etapy projektu będzie można śledzić na bieżąco w Internecie – między innymi na stronach serwisu internetowego http://www.twojnajlepszyszpital.pl  oraz w serwisie Facebook.

– Jesteśmy świadomi, że nie wszystko uda się nam zrobić od razu, ale na pewno będziemy się starali, żeby szpital był miejscem przyjaznym pacjentom – mówi dr Kubański.

„Twój Najlepszy Szpital” to kontynuacja projektu „Najlepszy Szpital. Giżycko”, który rozpoczął się na początku roku 2013 w Szpitalu Giżyckim. Na podstawie opinii mieszkańców personel szpitala w Giżycku stara się opracować plan zmian w szpitalu, które będą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Zmiany w szpitalu, na którymi pracują podczas specjalnych warsztatów pracownicy szpitala w Giżycku, można obserwować na stronie www.najlepszyszpitalgizycko.pl czy na stronie akcji na Facebooku www.facebook.com/zdroweszpitale