GNS: samorządy współpracujące z Grupą wyróżnione za zarządzanie

0
886


Samorządy Skwierzyny, Nakła i Wąbrzeźna zostały laureatami konkursu „Samorządowy lider zarządzania 2013 – usługi społeczne”. Wszystkie zostały wyróżnione za pozytywne zmiany w ochronie zdrowia. Samorządy te od lat współpracują z Grupą Nowy Szpital.

Wyniki konkursu „Samorządowy lider zarządzania 2013 – usługi społeczne” zostały ogłoszone pod koniec czerwca 2013 roku w Senacie. Konkurs odbył się w ramach projektu „Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego (gminach i powiatach)”.

W kategorii małych i średnich miast wyróżniona została Skwierzyna za poprawę jakości usług medycznych poprzez restrukturyzację szpitala i powierzenie prowadzenia działalności operatorowi zewnętrznemu. W kategorii powiatów nagrodzono powiat nakielski i wąbrzeski. Powiat nakielski został wyróżniony za wdrożenie oddolnej inicjatywy reformy strukturalnej systemu lecznictwa zamkniętego w tym powiecie, natomiast powiat wąbrzeski za przekształcenie Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Wąbrzeźnie w Niepubliczny ZOZ Nowy Szpital Sp. z o.o.

W tegorocznej, ósmej już, edycji konkursu wzięło udział 47 jednostek samorządu terytorialnego, które w sumie nadesłały 61 wniosków.

Więcej o konkursie i ogłoszeniu wyników:
http://www.senat.gov.pl