GNS: sprzęt medyczny dla szpitala w Skwierzynie

0
974


Sprzęt medyczny o wartości ponad 250 tysięcy złotych przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do Nowego Szpitala w Skwierzynie. Urządzenia są przeznaczone dla oddziału internistyczno-geriatrycznego.

Do szpitala przyjechały między innymi przyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne, fotel kąpielowy, kardiomonitory, pompy infuzyjne, spirometr, aparat EKG, materace przeciwodleżynowe. Do Skwierzyny trafią jeszcze nowe łóżka i nowoczesny aparat USG.
– To niespodzianka, ponieważ zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami nie było go w spisie sprzętu, który otrzymamy z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  – mówi Marzena Kucharska, prezes Nowego Szpitala w Skwierzynie.

Nowe urządzenia będą wykorzystywane do diagnostyki, rehabilitacji i pielęgnacji pacjentów oddziału internistyczno-geriatrycznego skwierzyńskiej placówki.
– Na pewno poprawi to komfort pobytu naszych pacjentów na oddziale. Dodatkowo  zwiększą się możliwości rehabilitacji, ponieważ zdecydowaliśmy, że sprzęt będzie znajdował bezpośrednio na salach chorych – dodaje Marzena Kucharska.

– Dzięki temu, że nowe PURy będą na salach chorych, nasi pacjenci będą mogli ćwiczyć sami, bez wychodzenia z sal, w których przebywają – mówi Ryszard Jarząbek, specjalista rehabilitacji w Nowym Szpitalu w Skwierzynie.

Nowy sprzęt cieszy także Grażynę Piechowiak, pielęgniarkę oddziałową z oddziału internistyczno-geriatrycznego. – Wszystkie te urządzenia bardzo się przydadzą w szpitalu. Są komfortowe dla pacjentów tak jak fotel kąpielowy i z pewnością usprawniają pracę na oddziale, np. przenośne kardiomonitory – tłumaczy Grażyna Piechowiak. – Dzięki temu, że oddział przeszedł gruntowny remont można w pełni wykorzystać możliwości tego sprzętu, ponieważ na salach jest więcej miejsca – dodaje.

Skwierzyński oddział internistyczno-geriatryczny jest jednym z dwóch oddziałów o takim profilu w województwie lubuskim. Rocznie korzysta z jego pomocy około 1700 pacjentów.

Nowy Szpital w Skwierzynie jest częścią Grupy Nowy Szpital, która obejmuje także placówki w Kostrzynie, we Wschowie, Świeciu, w Nakle i Szubinie, w Świebodzinie, w Olkuszu, w Krośnie i Gubinie, w Szprotawie, Wąbrzeźnie oraz w Giżycku.