GNS: sprzęt od WOŚP dla szpitala w Wąbrzeźnie

0
219

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy wspiera seniorów i podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie. WOŚP przekazał placówce sprzęt o wartości ponad 400 tysięcy złotych. Sprzęt będzie wykorzystywany do diagnostyki, rehabilitacji i opieki nad pacjentami wąbrzeskiego ZOL.

ZOL otrzymał 40 nowoczesnych łóżek z szafkami, 5 materacy przeciwodleżynowych, 4 wózki inwalidzkie, 4 pompy infuzyjne, 2 rotory do kończyn, 2 ssaki elektryczne, wagę, ciśnieniomierz, aparat EKG, fotel kąpielowy.

Sprzęt został zakupiony ze środków zebranych w tym roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Finał orkiestry w 2015 roku był poświęcony pediatrii i opiece nad starszymi pacjentami. W sumie podczas 23. finału WOŚP zebrano ponad 53 mln zł.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wąbrzeźnie dysponuje łącznie 57 łóżkami. Przez cały rok przebywa tam komplet pacjentów. ZOL zapewnia całodobową opiekę osobom przewlekle chorym, które nie wymagają hospitalizacji, ale ze względu na stan zdrowia i stopień niepełnosprawności oraz brak możliwości samodzielnego funkcjonowania wymagają kontroli lekarskiej, opieki pielęgniarskiej i rehabilitacji. 

Grupa Nowy Szpital oprócz szpitala w Wąbrzeźnie prowadzi także placówki w  Świeciu, we Wschowie, w Kostrzynie nad Odrą, w Nakle i Szubinie, w Świebodzinie,  w Skwierzynie, w Olkuszu, w Krośnie i Gubinie, w Szprotawie oraz w Giżycku.