GNS: sprzęt z WOŚP dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kostrzynie

0
886

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy działający w ramach Nowego Szpitala w Kostrzynie otrzymał sprzęt z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprzęt służy najstarszym podopiecznym placówki.

ZOL otrzymał 50 łóżek z materacami  sterowanych elektronicznie, 50 szafek  przyłóżkowych z wysuwanym blatem, 10 materacy przeciwodleżynowych, 2 wózki  inwalidzkie, 2 ssaki  medyczne, 4 urządzenia do pomiaru ciśnienia, tętna, temperatury i saturacji, 1 kardiomonitor oraz 2 fotele kąpielowe.

Szpital w Kostrzynie prowadzi 6 oddziałów (196 łóżek) i 12 poradni specjalistycznych. Posiada także bazę diagnostyczną i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy liczy 50 łóżek. Znajduje się na  parterze budynku szpitala z dostępem do tarasu na całej długości zakładu. Posiada 16 sal chorych, w tym sale jedno, dwu, trzy i czteroosobowe  z  pełnym wyposażeniem.

Grupa Nowy Szpital prowadzi 13 placówek w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Są to placówki: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Świebodzinie,  Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Olkuszu, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital Giżycki.