GNS: szpital w Kostrzynie rozwija okulistykę

0
946


Placówka w Kostrzynie nad Odrą, działająca w ramach Grupy Nowy Szpital, rozwija swoją ofertę w zakresie okulistyki. Oddział okulistyczny wprowadza nowe metody leczenia jaskry, zakupił także nowy laser służący do leczenia schorzeń okulistycznych.

Nową metodą wprowadzoną w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą jest metoda z zastosowaniem implantu Ex-PRESS. Zabieg polega na odprowadzeniu nadmiaru płynu śródgałkowego przez bardzo wąską rurkę na zewnątrz gałki ocznej. Nie trzeba przecinać ani twardówki, ani tęczówki. Mini-implant Ex-PRESS pozwala precyzyjnie kontrolować ilość płynu wypływającego na zewnątrz gałki ocznej, co pomaga utrzymać ciśnienie wewnątrzgałkowe na prawidłowym poziomie. Mini-implant Ex-PRESS do leczenia jaskry zapewnia skuteczną i długotrwałą normalizację ciśnienia wewnątrzgałkowego, gdzie odsetek powodzeń terapeutycznych sięga 94 procent. W większości przypadków po implantacji urządzenia Ex-PRESS praktycznie można całkowicie odstawić krople na jaskrę. Implant może być zastosowany również po operacji zaćmy. Mini-implant jest dostępny w USA od 2002 roku. Dotychczas na całym świecie zastosowano go u ponad 12 000 osób.

Nowy Szpital w Kostrzynie zakupił też nowy laser argonowy Carl Zeiss Visulas 532, służący do leczenia retinopatii cukrzycowej, zmian zakrzepowych żył siatkówki, zatorowych tętnic a także zmian zwyrodnieniowych obwodowej części siatkówki. Laser umożliwia także leczenie jaskry (trabekuloplastyka i irydoplastyka).

Placówka w Kostrzynie oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt na rok 2013 ma wartość 19 545 414,95 zł, z tego na leczenie szpitalne przeznaczone jest 11 186 917,75 zł. Środki te finansują między innymi leczenie w zakresie okulistyki.

Grupa Nowy Szpital zarządza trzynastoma placówkami, które działają w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim.