GNS: szpital w Olkuszu inwestuje w nowy oddział

0
874

W szpitalu w Olkuszu, należącym do Grupy Nowy Szpital, powstaje nowy oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym.  Remont ma zostać zakończony w kwietniu 2013 roku. Pacjenci będą korzystać z nowego oddziału w czerwcu 2013.

Do tej pory pacjenci z Olkusza i okolic byli przewożeni do szpitali w Krakowie i Dąbrowie Górniczej. Nowy oddział pozwoli zająć się nimi na miejscu. – Im szybciej pacjent z udarem trafi do szpitala, tym większe są szanse na jego wyleczenie – mówi Tadeusz Pietkiewicz, ordynator neurologii.

Nowy oddział zajmie pomieszczenia dawnej kuchni szpitalnej. Na powierzchni około 500 m kw. znajdzie się między innymi w pełni monitorowana sala z czterema łóżkami, kardiomonitorem i pulsoksymetrem. Personel przez całą dobę będą nadzorować stan pacjentów. Podopieczni mogą liczyć też na większy komfort. Wszystkie sale wyposażone zostaną w klimatyzację, osobne łazienki, będą urządzone w przyjaznych, ciepłych kolorach. Aby zapewnić pacjentom kompleksowe leczenie, w pomieszczeniach dawnego oddziału neurologicznego powstanie w przyszłości oddział rehabilitacji neurologicznej.

Grupa Nowy Szpital obejmuje obecnie dwanaście placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim.  Oprócz szpitala w Olkuszu są to placówki: NZOZ Nowy Szpital w Kostrzynie, NZOZ Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, NZOZ Nowy Szpital w Świeciu, NZOZ Nowy Szpital we Wschowie, NZOZ Nowy Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie, NZOZ w Świebodzinie, zespół szpitali w Krośnie i Gubinie oraz Nowy Szpital w Szprotawie, a także Nowy Szpital w Wąbrzeźnie. Trzynastą placówką Grupy będzie szpital w Giżycku, w wojewódzkie warmińsko-mazurskim.