GNS: Szpital w Olkuszu inwestuje w nowy SOR

0
856

W szpitalu w Olkuszu zostały wymienione wszystkie łóżka, a w najbliższych tygodniach rozpocznie się tutaj budowa nowego budynku szpitalnego oddziału ratunkowego. SOR powstanie na  działce po dawnym lądowisku.

Łączna wartość projektu wynosi 6 221 215,03 zł, z czego udział własny to 1 388 423,30 zł, a 4 832 791,83 to dofinansowanie unijne. 

Szpital otrzymał na realizację projektu dofinansowanie z programu operacyjnego infrastruktura i środowisko na lata 2014-2020 z puli środków przeznaczonych na medycynę ratunkową.

Na inwestycji zyskają przede wszystkim pacjenci, ponieważ nowy budynek będzie przestronniejszy i bardziej komfortowy niż obecny oddział. Poza tym, będzie spełniał wymogi prawne dotyczące tego typu oddziałów.

Obecnie trwają ostatnie ustalenia z wykonawcą, dotyczące między innymi harmonogramu prac, a za kilka tygodniu powinny rozpocząć się prace budowlane.

Wymiana łóżek w szpitalu była możliwa dzięki porozumieniu między zarządem powiatu olkuskiego i zarządem szpitala. Na zakup 190 nowych łóżek, szpital przeznaczył ponad 300 tys. zł.

Nowy Szpital w Olkuszu prowadzi 15 oddziałów (w sumie jest to 300 łóżek), 21 poradni specjalistycznych oraz 11 pracowni. Szpital oferuje także nocną i świąteczną pomoc lekarską oraz ratownictwo medyczne.

Placówka jest zarządzana przez Grupę Nowy Szpital Holding S.A., która prowadzi również placówki w Świeciu, Wąbrzeźnie, Wschowie, Nakle i Szubinie, Świebodzinie, Kostrzynie nad Odrą, Skwierzynie i Szprotawie.