GNS: szpital w Skwierzynie realizuje gminny program szczepień

0
962

Szpital im. dr n. med. R. Śmigielskiego w Skwierzynie zrealizuje, program szczepień dzieci przeciwko pneumokokom, który jest finansowany przez Urząd Gminy Przytoczna.

Szczepienia będą realizowane od 1 września do 15 grudnia 2016 rok w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w Przytocznej, przy ulicy  Głównej, należącej do szpitala.

Pneumokoki są najczęstszą przyczyną bakteryjnych zakażeń układu oddechowego takich jak zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok oraz zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli. Są też najczęstszą przyczyną zapalenia płuc. Najcięższą postacią zakażenia pneumokokowego jest tzw. inwazyjna choroba pneumokokowa (IChP). Pneumokoki mogą również wywoływać zapalenie spojówek, zapalenie otrzewnej oraz zapalenie stawów.

Placówka w Skwierzynie prowadzi 5 oddziałów szpitalnych (internistyczno-geriatryczny, chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczy oraz blok operacyjny), które mają w sumie 121 łóżek, 17 poradni specjalistycznych, bazę diagnostyczną, poradnie podstawowej opieki zdrowotnej (w Lipkach Wielkich i Przytocznej) oraz dział rehabilitacji i opiekę długoterminową.

Nowy Szpital w Skwierzynie jest częścią Grupy Nowy Szpital, która obejmuje także placówki w Kostrzynie, we Wschowie, Świeciu, w Nakle i Szubinie, w Świebodzinie, w Olkuszu, w Krośnie i Gubinie, w Szprotawie, Wąbrzeźnie oraz w Giżycku.