GNS: szpital w Świebodzinie bada opinie pacjentów

0
1209

Nowy Szpital w Świebodzinie otwiera się na oczekiwania mieszkańców i pacjentów. Do 15 marca 2016 roku pracownicy placówki będą zbierali opinie na temat placówki. Z opinii i wskazówek mieszkańców i pacjentów powstanie plan zmian.

– Staramy się jak najlepiej służyć pacjentom. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Świebodzina czuli, że to ich szpital i ze mogą mieć wpływ na to, co się w nim dzieje. Ich opinie będą cenną wskazówką w naszej pracy – mówi Wiesława Cieplicka prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie.

Pierwszym etapem projektu jest poznanie opinii i pomysłów mieszkańców Świebodzina na temat funkcjonowanie szpitala. Posłuży do tego specjalnie przygotowana ankieta, którą będzie można wypełnić w szpitalu, czy  poprzez stronę internetową: http://ankiety.nowyszpital.pl/swiebodzin

Ankiety trafią również do poradni lekarzy rodzinnych.
– Poprosiliśmy również o pomoc w zbieraniu ankiet starostwo powiatowe i inne instytucje publiczne. Chcemy zapytać mieszkańców o oczekiwania wobec szpitala oraz o oczekiwania wobec nas, pracowników placówki – dodaje prezes Wiesława Cieplicka.

Opracowane wyniki ankiet poznają pracownicy szpitala. To oni razem z zarządem szpitala będą odpowiedzialni za realizację wniosków, jakie będą z nich wynikały.  –  Nie wszystko uda się nam zrobić od razu, ale na pewno będziemy się starali, żeby szpital był miejscem przyjaznym pacjentom – mówi Wiesława Cieplicka.

Szpital w Świebodzinie posiada 5 oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, a także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W sumie posiada 138 łóżek. Posiada też poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne i zespoły ratownictwa medycznego.

Grupa Nowy Szpital obejmuje trzynaście placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim.