GNS: szpital z Kostrzyna otworzył pracownię rehabilitacji w Witnicy

0
825


Nowy Szpital z Kostrzyna, należący do Grupy Nowy Szpital, otworzył zakład rehabilitacji leczniczej w Witnicy. Placówka powstała w pomieszczeniach zapewnionych przez urząd miasta, który również je wyposażył.

Szpital posiada kontrakt z NFZ na usługi w zakresie rehabilitacji.

W nowej pracowni pacjenci mogą korzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych takich jak elektroterapia, światłolecznictwo, leczenie ultradźwiękami czy leczenie polem magnetycznym. W Witnicy dostępne będą również zabiegi kinezyterapii (ćwiczenia bierne, czynne z obciążeniem) oraz masaż leczniczy.

Szpital w Kostrzynie prowadzi 6 oddziałów (196 łóżek) i 12 poradni specjalistycznych. Posiada także bazę diagnostyczną i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Jednym z oddziałów szpitalnych jest oddział rehabilitacji. Kontrakt placówki z NFZ na rehabilitację leczniczą w roku 2014 ma wartość 756 122,30 zł. Wartość całego kontraktu z Funduszem to 19 849 663,80 zł.

Grupa Nowy Szpital prowadzi 13 placówek w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Są to placówki: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Świebodzinie,  Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Olkuszu, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital Giżycki.