GNS: termomodernizacja w szpitalu w Kostrzynie

0
826


W Nowym Szpitalu w Kostrzynie rozpoczęła się realizacja projektu termomodernizacji budynku. Inwestycja o wartości około 1,5 mln zł jest finansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja została przyznana w ramach konkursu ogłoszonego przez Fundusz.

Dofinansowanie pochodzi z programu Priorytetowego System Zielonych Inwestycji GIS – Zarządzanie energią  w budynkach użyteczności publicznej.

Obecnie wykonywane jest docieplenie ścian w skrzydle południowo-zachodnim oraz południowo-wschodnim szpitala. Równolegle trwają prace związane z wykonaniem pionów centralnego ogrzewania.

W szpitalu wymienione zostaną również okna, cały budynek zostanie ocieplony, zainstalowane zostaną perlatory. Obecnie realizowany projekt uzupełni dotychczasowe modernizacje. W poprzednich latach w szpitalu powstała nowoczesna kotłownia olejowo-gazowa. Dzięki termomodernizacji w placówce zmniejszy się zapotrzebowanie na energię cieplną, a tym samym zmniejszą się rachunki za jej zużycie. Nie bez znaczenia jest też poprawa estetyki i wyglądu zewnętrznego szpitala.

Nowy Szpital w Kostrzynie jest częścią Grupy Nowy Szpital, która obejmuje także placówki we Wschowie, Świeciu, w Nakle i Szubinie, w Skwierzynie, w Świebodzinie, w Olkuszu, w Krośnie i Gubinie, w Szprotawie, Wąbrzeźnie oraz w Giżycku.