GNS: w Kostrzynie będzie działać hospicjum domowe

0
832

Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą Sp. z o.o. od 1 lipca 2017 roku będzie udzielał świadczeń w zakresie hospicjum domowego. Świadczenia będą finansowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

Świadczenia w ramach hospicjum domowego będą realizowane przez lekarza – specjalistę opieki paliatywnej oraz pielęgniarkę, psychologa i fizjoterapeutę.  Objęcie pacjenta opieką będzie następowało nad podstawie skierowania oraz rejestracji w placówce.

Także od 1 lipa 2017 roku w szpitalu w Kostrzynie rozpoczyna działalność poradnia medycyny paliatywnej oraz  pielęgniarska opieka długoterminowa domowa. Na te usługi szpital także otrzymał kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Poradnia medycyny paliatywnej sprawuje ambulatoryjną opiekę nad chorymi w trakcie leczenia onkologicznego, która obejmuje między innymi zwalczanie  bólu, łagodzenie innych dolegliwości związanych z chorobą, wsparcie rodziny chorego czy pomoc w okresie żałoby. Pielęgniarska opieka długoterminowa domowa to opieka nad obłożnie i przewlekle chorymi przebywającymi w domu.

Świadczenia w domowej opiece długoterminowej udzielane są na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, do którego dołącza się kartę oceny pacjenta. Wizyta pielęgniarki w domu chorego powinna się odbyć nie mniej niż 4 razy w tygodniu. Czas objęcia chorego opieką długoterminową zależy od stanu zdrowia pacjenta.

Szpital w Kostrzynie prowadzi 6 oddziałów, posiadających w sumie 196 łóżek, i 12 poradni specjalistycznych. Posiada także bazę diagnostyczną i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, liczący 50 łóżek.

Grupa Nowy Szpital prowadzi dziesięć placówek. Oprócz szpitala w Kostrzynie są to także placówki w Olkuszu, Wschowie, Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie, Świebodzinie, Skwierzynie i Szprotawie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCM Bimed: nowe usługi
Następny artykułCM Wisan: nowe świadczenia