GNS: wsparcie dla ZOL-u w Skwierzynie

0
1282

Zakład opiekuńczo-leczniczy, działający przy szpitalu w Skwierzynie, otrzyma wsparcie od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do placówki trafi 35 łóżek z szafkami oraz materacami oraz pięć materacy przeciwodleżynowych.

Wśród sprzętu, który WOŚP zakupi dla skwierzyńskiego ZOL-u, znajdą się również: podnośnik elektryczny, aparat EKG, pompy infuzyjne, ssaki elektryczne, waga krzesełkowa, kardiomonitor, fotel kąpielowy, aparat do mierzenia ciśnienia oraz dwa rotory.

Zakład opiekuńczo-leczniczy skwierzyńskiej placówki przez całą dobę zapewnia opiekę pacjentom, którzy nie wymagają hospitalizacji, a ze względu na zły stan zdrowia nie mogą przebywać w środowisku rodzinnym. ZOL zapewnia im pielęgnację, leczenie, rehabilitację, pobyt i wyżywienie odpowiednie do stanu zdrowia. Na oddziale pacjenci przebywają do czasu poprawy stanu zdrowia określonego skalą Barthela.

Placówka w Skwierzynie prowadzi także oddziały: internistyczno-geriatryczny, chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczy oraz blok operacyjny, które mają w sumie 121 łóżek, 17 poradni specjalistycznych, bazę diagnostyczną, poradnie podstawowej opieki zdrowotnej (w Lipkach Wielkich i Przytocznej) oraz dział rehabilitacji i opiekę długoterminową.

Grupa Nowy Szpital prowadzi dziesięć placówek. Oprócz szpitala w Skwierzynie są to także placówki w Olkuszu, Wschowie, Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie, Świebodzinie, Kostrzynie i Szprotawie.