GNS: zakończenie inwestycji w Świeciu

0
788


6,5 mln zł zainwestował w poprawę jakości świadczonych usług Nowy Szpital w Świeciu. W ramach projektu między innymi zmodernizowany został blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej  terapii. Był to największy jak do tej pory projekt finansowany ze środków unijnych, realizowany przez szpital.

Wartość projektu wyniosła 6.468.557,36 zł, z czego ponad 2 mln zł stanowił wkład własny, pozostałą część  – środki unijne.

– Poziom wyposażenia i zakres procedur, jakie możemy wykonywać obecnie na oddziale, nie różni się od tego, co jest dostępne w dużych szpitalach. Remont na pewno poprawił również komfort pracy personelu. Zawsze znajdą się jakieś powody do narzekania. ale myślę, że szpital idzie w dobrym kierunku – mówi dr Jolanta Grzybowska, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Nowego Szpitala w Świeciu.

Z funduszy unijnych zmodernizowano również oddział pediatryczny a także niektóre pracownie, na przykład pracownię endoskopii, gdzie wykonywane są między innymi badania gastroskopii, kolonoskopii czy od niedawna badania dróg żółciowych (ECPW). W ramach  projektu zakupiono również nowoczesne kardiomonitory z  systemem centralnego monitorowania oraz łóżka pionizacyjno–rehabilitacyjne sterowane elektrycznie dla oddziału rehabilitacyjnego.

– Rosną oczekiwania pacjentów i wymagania ministerstwa zdrowia. Żeby im sprostać musimy inwestować, dlatego sięgamy po środki unijne chociaż wiąże się to ze sporym wysiłkiem – mówi Tomasz Ławrynowicz, prezes Nowego Szpitala w Świeciu.

Nowy Szpital w Świeciu jest jedną z trzynastu placówek wchodzących obecnie w skład Grupy Nowy Szpital. Od 2005 roku, kiedy powstał Nowy Szpital w Świeciu, wzrosła liczba szpitalnych oddziałów (z 10  do 15) i poradni specjalistycznych (z 13 do  23). Większy niż w 2005 roku kontrakt pozwala na finansowanie szerszego zakresu usług medycznych.