Gorzów: powstało Centrum Medyczne Medi-Raj

0
1013

W Gorzowie Wlkp. otwarte zostało nowe Centrum Medyczne Medi-Raj. Placówka powstała w nowo wybudowanym obiekcie. Będzie oferować ambulatoryjne usługi specjalistyczne. W przyszłym roku wprowadzi do oferty zabiegi w zakresie chirurgii jednego dnia.

Budowa obiektu trwała 2 i pół roku. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych właścicieli. Centrum pierwszym pacjentów przyjmie 12 grudnia 2011. Będzie oferować usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, między innymi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ginekologii, laryngologii, logopedii, okulistyki, onkologii, psychiatrii oraz wielu innych. Będzie tutaj dostępne poradnictwo dietetyczne oraz usługi rehabilitacyjne.

W placówce będzie można także wykonać badania w zakresie diagnostyki obrazowej (USG, RTG). W zakresie diagnostyki laboratoryjnej Centrum będzie współpracować z ogólnopolską siecią laboratoriów analiz medycznych- ALAB. Na razie usługi placówki będą wyłącznie komercyjne. Centrum ubiega się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły tok, ale nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie.

Placówka jest położona na terenie jednego z największych gorzowskich osiedli – Górczyn przy ulicy Górczyńskiej 17. Właścicielem Centrum jest spółka z o o.o., której prezesem jest Dariusz Jacek Bachalski. Dyrektorem naczelnym jest Wanda Szumna (była dyrektor Szpitala Wojewódzkiego), dyrektorem administracyjnym – Krystyna Grochmalska, dyrektorem medycznym – Piotr Zawacki.