Gostynin: Arion Szpitale organizatorem konferencji

0
891


Spółka Arion Szpitale, prowadząca szpital w Gostyninie, jest organizatorem konferencji pod nazwą „ABC Przyszłej Mamy”. Konferencja jest bezpłatna i odbędzie się 15 maja 2014.

W programie konferencji znajdą się zagadnienia dotyczące ciąży i porodu w aspekcie medycznym, postępowania noworodkiem, odżywiania w ciąży i w okresie karmienia czy rehabilitacji po porodzie.

Prelegentami podczas konferencji będą pracownicy szpitala w Gostyninie – lekarze, położne, fizjoterapeuta, dietetyk. Konferencja zorganizowana jest dla kobiet w ciąży oraz młodych mam.

ZOZ w Gostyninie został przejęty przez Arion Szpitale w marcu 2013 roku. Szpital prowadzi oddziały – chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, anestezjologiczny, chorób wewnętrznych, pulmonologiczny, neurologiczny, kardiologiczny i pediatryczny. Prowadzi także oddziały rehabilitacyjne, pracownie diagnostyczne – EEG, EKG, endoskopii, zakład diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej.  Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość prawie 24 mln zł.

Arion prowadzi także Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmujący szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu a także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej.