Grudziądz: nowe centrum medyczne Na Skarpie

0
2138

Pod koniec 2015 roku w Grudziądzu powstała nowa placówka medyczna – Centrum Zdrowia Na Skarpie. Przychodnia oferuje konsultacje w zakresie kilkunastu specjalności oraz diagnostykę laboratoryjną i obrazową. Oferuje głównie świadczenie komercyjne.

W placówce działają poradnie: gastroenterologii i gastroenterologii dziecięcej, neurologii, endokrynologii, neurochirurgii, ortopedii, rehabilitacji, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz dietetyki. Działa tutaj także poradnia medycyny pracy.

Od lutego 2016 świadczenia w zakresie gastroenterologii oraz endoskopii oferowane są także w ramach kontraktu z NFZ, wartość kontraktu na te usługi wynosi 69 288 zł, natomiast świadczenia w zakresie gastroenterologii oraz neurologii są także dostępne w ramach prywatnych ubezpieczeń Lux Med. Pozostałe usługi placówki są komercyjne.

Od 10 marca 2016 w przychodni będą wykonywane badania USG jamy brzusznej.

W nowym centrum działa także punkt pobrań, prowadzony przez Laboratoria Medyczne Vitalabo, należące do Grupy Alab. Centralne laboratorium Vitalabo mieści się w Bydgoszczy, pozostałe placówki działają w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu, w Koszalinie,   w Brodnicy i w Lipinie.  Placówki Vitalabo działają na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

Przychodnia działa przy ulicy Konstytucji 3 Maja 3. Jest prowadzona przez Centrum Zdrowia na Skarpie sp. z o.o.