Grupa AHP inwestuje w spółkę ProCardia

0
852

Grupa American Heart of Poland (AHP), największa działająca w Europie sieć klinik zajmujących się kompleksową opieką nad pacjentami ze schorzeniam sercowo-naczyniowymi, poinformowała o podpisaniu umowy inwestycyjnej na zakup 100 procent udziałów w spółce ProCardia, będącej właścicielem szpitala w Augustowie i w Suwałkach.

Grupa AHP tym samym poszerza zasięg swojej działalności o kolejny region – Podlasie, w którym do tej pory nie była obecna. Inwestycja jest elementem realizacji strategii zakładającej zwiększanie dostępu Polaków do wysokospecjalistycznych usług medycznych z zakresu diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia poprzez wzrost organiczny oraz akwizycje.

Spółka ProCardia zajmuje się kompleksowym leczeniem chorób serca i naczyń – od opieki ambulatoryjnej i inwazyjnej diagnostyki, przez leczenie chorób naczyń, ze szczególnym uwzględnieniem naczyń wieńcowych, aż po wczesną i późną rehabilitację pacjentów po przebytym zawale serca i operacjach kardiochirurgicznych.

– Inwestycja w spółkę ProCardia, która myśli o potrzebach pacjentów w identyczny sposób jak my i do tej pory realizowała taką samą misję, jaka od 15 lat przyświeca nam w codziennej pracy idealnie wpisuje się w genotyp Grupy American Heart of Poland. Chcemy rozwijać placówki Procardia w oparciu o nasze standardy, zapewniając pacjentom dostęp do wszystkich udogodnień i rozwiązań naukowych, organizacyjnych i  technologicznych, z jakich mogą korzystać pacjenci American Heart of Poland w innych miejscach Polski. – mówi Paweł Buszman, współzałożyciel i prezes zarządu American Heart of Poland.

Włączenie placówek ProCardia w Augustowie i Suwałkach do Grupy American Heart of Poland oznacza również zupełnie nowe możliwości rozwoju dla lekarzy i kadry medycznej. Dzięki transakcji będą mogli oni uczestniczyć w ciekawych projektach badawczych mających realny wpływ na poprawę jakości leczenia schorzeń serca i naczyń w Polsce, a także brać udział w ciekawych szkoleniach i wymianie stażowej w kraju i zagranicą.

Województwo podlaskie jest kolejnym, 12. już regionem Polski, w którym obecna jest Grupa American Heart of Poland. Grupa obecnie składa się z 30 oddziałów kardiologii inwazyjnej, chirurgii naczyniowej i kardiochirurgii, pełniących 24 godzinne dyżury dla pacjentów. Rocznie hospitalizowanych  nich jest ponad 70 tysięcy pacjentów. W skład Grupy wchodzi również 6 niezależnych pracowni diagnostycznych, 33 poradnie specjalistyczne, w których udzielanych jest ponad 90 tysięcy porad rocznie, a także Uzdrowisko Ustroń i nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe. Wszystko to czyni z Grupy American Heart of Poland absolutnego lidera rynku opieki sercowo-naczyniowej w Polsce oraz największą taką sieć medyczną w Europie.