Grupa EMC Szpitale rozwija sieć przychodni i przejmuje Aktywne Centrum Zdrowia

0
886


EMC Instytut Medyczny podpisał 25 lipca 2016 roku umowy zakupu siedmiu przychodni specjalistycznych z grupy Aktywne Centrum Zdrowia (ACZ). W placówkach działających we Wrocławiu, Oleśnicy, Bierutowie i Sycowie funkcjonuje ponad 50 poradni specjalistycznych, a z opieki w ramach POZ korzysta ponad 36 tysięcy pacjentów.

Zespół pracowników liczy ponad 300 osób, w tym ponad 170 lekarzy. Przychody przychodni wyniosły w 2015 roku  ponad 21,5 mln zł, z czego ponad 80 procent pochodziło z kontraktów z NFZ.

– Nowe przychodnie, oferujące usługi ambulatoryjne, znakomicie wpisują się w strategię rozwoju EMC Szpitale. Z myślą o wygodzie pacjentów budujemy grupę, w której nasze ośrodki diagnostyczne, ambulatoryjne, szpitalne i opiekuńcze mogą się wzajemnie uzupełniać. Chcemy oferować dostęp do jak najlepszej opieki medycznej jak największej grupie pacjentów – powiedział Ireneusz Pikulicki, członek zarządu EMC Instytutu Medycznego SA.

Dzięki tej akwizycji Grupa EMC Szpitale staje się liderem we Wrocławiu pod względem ilości przychodni i liczby pacjentów, którymi opiekuje się w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

– Podjęliśmy decyzję o sprzedaży naszych przychodni, mając pewność, że włączenie ich do silnej, ogólnopolskiej sieci szpitali i przychodni, umożliwi dalszy ich rozwój – mówi Mariusz Wawrzyniak, prezes spółki Aktywne Centrum Zdrowia.

Wyłącznym doradcą finansowym transakcji jest Formedis Medical Management& Consulting z Poznania.

– Konsolidacja grup przychodni, takich jak ACZ, może być realizowana tylko przy doświadczonym i silnym inwestorze, jakim jest EMC Instytut Medyczny, który  zagwarantuje dalszy rozwój i nakłady inwestycyjne, a pacjentom zapewni wysoką jakość opieki medycznej – podsumowuje Paweł Magdziarz, partner zarządzający w Formedis Medical Management& Consulting, specjalizującej się między innymi w usługach doradztwa transakcyjnego.

Grupa EMC Szpitale prowadzi na terenie całego kraju 10 szpitali i 19 przychodni. Blisko 90 procent przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny kompleksowy model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

Grupa EMC Szpitale jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.