Grupa Gajda-Med zapowiada otwieranie nowych filii

0
880

Grupa Gajda-Med, prowadząca szpital i sieć placówek ambulatoryjnych w województwie mazowieckim, zapowiada otwieranie nowych filii.  W grudniu 2015 sieć powiększyła się o przychodnię w Konopkach. Obecnie placówki Grupy obejmują opieką POZ około 65 tysięcy osób.

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda, specjalista kardiolog. Grupa Kapitałowa posiada w sumie 22 placówki. Placówki Gajda-Med działają w Warszawie (przy ulicach: Wołoskiej i Żuławskiego) i w Pułtusku (Szpital Powiatowy Gajda-Med oraz Centrum Medyczne Gajda-Med).

Filie Gajda-Med działają w Gołyminie, Młynarzach, Niedzborzu, Pniewie, Sońsku, Szulborzu Wielkim, Jabłoni Kościelnej, Łopieniach-Jeżach, Zarębach, Wieczfni Kościelnej i Radzanowie. W grudniu 2015 roku otwarta została filia w Konopkach przy ulicy Kredytowej 8.

Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.

Placówki sieci oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacji specjalistycznych, stomatologii z ortodoncją, opieki długoterminowej. Od 2010 roku przy Centrum Medycznym Gajda-Med w Pułtusku działa Centrum  Kardiologii Sportowej.

W ramach utworzonego Klubu Rekreacyjno-Sportowego „Zdrowy Styl Życia”, organizowane są wyjazdy na zawody, imprezy sportowe, obozy rekreacyjno-dietetyczno-sportowe, wspólne treningi i konsultacje. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną i leczenie dietetyczne.

Gajda-Med oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt Centrum Medycznego Gajda-Med na rok 2016 ma wartość 2,6 mln zł i dotyczy leczenia stomatologicznego i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.  Kontrakt Szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku to ponad 20 mln zł. Pozostałe placówki z Grupy posiadają niewielkie kontrakty z NFZ (wielkości kilkuset tysięcy złotych) lub tylko kontrakty dotyczące POZ.

Placówki Grupy współpracują także z firmami ubezpieczeniowymi oraz z dużymi sieciami (między innymi z Lux Med i Enel-Med).