Grupa Lux Med otworzyła nowe Centrum Medyczne w Warszawie

0
384
Otwarcie Centrum Medycznego Lux Med Wola Park 23 września 2020 roku. Na zdjęciu- Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med i Maciej Mądrala, prezesa zarządu Centrum Medycznego Mavit

Grupa Lux Med otworzyła 77. placówkę w Warszawie. Nowe centrum medyczne zlokalizowane jest w galerii handlowej Wola Park, przy ulicy Górczewskiej 124.Pacjenci mogą tutaj korzystać z szerokiego zakresu usług medycznych, w tym, dzięki współpracy z Centrum Medycznym Mavit, z rozbudowanej oferty świadczeń okulistycznych.

Centrum Medyczne Lux Med w Wola Park oferuje między innymi konsultacje w zakresie chirurgii, ginekologii, endokrynologii, dermatologii, laryngologii, pediatrii i ortopedii. Działa tutaj poradnia internistyczna, można skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz wykonać badania diagnostyczne (laboratoryjne oraz USG).

Czytaj także: Szkolimy dziennikarzy w zakresie rynku medycznego>>>

W nowej placówce działa 16 gabinetów lekarskich w części ogólnej, a w przestrzeni pediatrycznej 3 gabinety przeznaczone do konsultacji dzieci zdrowych i 5 – dla dzieci chorych.

– Jednym z priorytetów naszej Grupy jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do wysokiej jakości usług medycznych. Dlatego konsekwentnie rozwijamy nowoczesną infrastrukturę i otwieramy kolejne centra medyczne w dynamicznie rozwijających się okolicach. Jednym z takich miejsc jest właśnie warszawska Wola, gdzie pracuje lub mieszka duża liczba naszych pacjentów – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Mavit Lux Med zapewnia również rozbudowany zakres usług okulistycznych. Oprócz standardowych konsultacji w nowej placówce odbywa się pierwszy etap kwalifikacji do laserowej korekcji wad wzroku, kwalifikacje do wszczepienia soczewek fakijnych, a także wykonywane są operację usunięcia zaćmy oraz jaskry i zaćmy z jaskrą.

– Stawiamy na skoordynowaną opiekę zdrowotną, dlatego dzięki obecności Centrum Medycznego Mavit w Grupie Lux Med, w nowej placówce, świadczymy również wysokospecjalistyczne usługi w zakresie okulistyki – dodaje prezes Grupy, Anna Rulkiewicz.

Centrum Medyczne Mavit zostało przejęte przez Grupę Lux Med w roku 2019. Mavit prowadzi szpital okulistyczny i ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz szpital specjalistyczny w Katowicach. To uznana i wielokrotnie nagradzana sieć medyczna, działająca na rynku świadczeń zdrowotnych od prawie 20 lat.

– Odmienna od dotychczasowych formuła poradni okulistycznej Centrum Medycznego Mavit działającej w Wola Park w ramach Centrum Medycznego Lux Med przyczyni się do zwiększenia komfortu pacjentów, którzy w razie potrzeby będą mogli skorzystać także z wysokospecjalistycznych usług okulistycznych. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom Grupy Lux Med kontynuacji leczenia zachowawczego z optymalnym postępowaniem zabiegowym lub chirurgicznym – powiedział Maciej Mądrala, prezes zarządu Centrum Medycznego Mavit.

Czytaj także: Utrzymaliśmy ciągłość opieki>>>

Placówka Lux Med zajmuje pomieszczenia o powierzchni ponad 1700 mkw, zlokalizowane na IV piętrze galerii Wola Park. Do dyspozycji pacjentów jest też parking, kąciki dla dzieci wyposażone w interaktywne zabawki i strefy relaksu.

Centrum otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 – 20:00.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest 240 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich.

Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.