Grupa Lux Med otworzyła przychodnię przyzakładową w Nowej Soli

0
3318

Grupa Lux Med otworzyła nowe centrum medyczne w Nowej Soli. Przychodnia działa na terenie Parku Technologicznego Interior i przeznaczona jest głównie dla pracowników zakładów pracy znajdujących się na terenie działających tutaj stref przemysłowych.

Pojęcie parku technologicznego zostało zdefiniowane w 2002 roku w ustawie o finansowym wspieraniu inwestycji. Park technologiczny to zespół nieruchomości wraz z infrastrukturą techniczną, utworzony w celu dokonywania przepływu wiedzy i technologii pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami. Na terenie parku znajdują się inkubatory technologiczne.

Nowosolski park Interior działa od końca 2012 roku.

Otwarta tutaj placówka Lux Med ma około 260 mkw powierzchni, na której działają gabinety lekarzy medycyny pracy, a także gabinet internistyczny, okulistyczny, laryngologiczny oraz inne gabinety specjalistyczne. Można tutaj między innymi przeprowadzić badania psychotechniczne.

Grupa Lux Med zdecydowała się na otwarcie takiej placówki w Nowej Soli, gdyż w miejscowości tej był problem z dostępem do medycyny pracy. Zajęła pomieszczenia zajmowane wcześniej przez firmę, która przeniosła się do południowej strefy ekonomicznej w Nowej Soli.

Grupa Lux Med. w całej Polsce ma 204 ogólnodostępne i przyzakładowe ambulatoryjne centra medyczne, 7 szpitali, 33 placówki diagnostyczne, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 2600 poradni partnerskich.

Zapewnia pełną opiekę medyczną: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się 1 900 000 pacjentów. Firma zatrudnia 14 500 osób, w tym około 6400 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego.