Grupa Lux Med.:przejęcie spółki MegaMed

0
787

Największa polska sieć medyczna kontynuuje konsolidację rynku opieki zdrowotnej i umacnia pozycję lidera. Do Grupy Lux Med dołącza obsługująca ponad 55 tysięcy pacjentów spółka MegaMed. Dotychczasowym właścicielem MegaMedu była Polska Grupa Energetyczna GIEK SA.

MegaMed oferuje opiekę medyczną klientom korporacyjnym i indywidualnym. Pacjenci mogą również korzystać z usług spółki w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który obejmuje zarówno opiekę ambulatoryjną, jak i chirurgię jednego dnia. Spośród 55 tysięcy pacjentów ponad 20 tysięcy to pracownicy PGE S.A. MegaMed prowadzi 14 ośrodków, w których zatrudnia ponad 330 osób. Kwota transakcji nie została ujawniona przez strony.

Dzięki przejęciu spółki MegaMed Lux Med umacnia pozycję lidera w prywatnej opiece zdrowotnej –  z usług sieci liczącej dotychczas 96 placówek własnych i przyzakładowych korzysta  już ponad 1 milion klientów.
– Cieszymy się, że Lux Med cały czas jest aktywnym graczem na rynku i kontynuuje akwizycję. Dzięki większej sieci placówek możemy świadczyć usługi jeszcze większej liczbie pacjentów – mówi Paweł Padusiński, Dyrektor w Mid Europa Partners – firmie, która jest właścicielem Lux Med.

Placówki MegaMed działają na terenie 4 województw: łódzkiego, zachodniopomorskiego, opolskiego  i dolnośląskiego. Spółka prowadzi dwa ośrodki w Bełchatowie, trzy w Bogatyni i po jednym w Łodzi, Opolu, Rogowcu, Chabielicach, Borkach, Czarnowąsach, Dobrzeniu Wielkim, Nowym Czarnowie i Gryfinie.
– MegaMed doskonale wpisuje się w profil naszej działalności – oferta tej spółki w dużej mierze pokrywa się z obszarami, w których rozwija się Grupa. W ostatnich latach z powodzeniem konsolidujemy rynek opieki zdrowotnej, tworząc największą sieć medyczną w Polsce. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że takie zmiany przynoszą wiele korzyści świadczeniodawcom, którzy dołączają do  naszej Grupy, jak również ich pacjentom. Integracja ze spółką MegaMed oznacza, że mamy już ponad 100 centrów medycznych własnych i przyzakładowych. Ponadto współpracujemy z ponad 1500 placówkami zapewniając naszym pacjentom opiekę medyczną na terenie całego kraju. Konsekwentnie realizujemy długofalową strategię opartą zarówno na integracji rynku, jak i rozwoju organicznym. W ciągu najbliższych 3 lat planujemy między innymi otworzyć nowe centra medyczne w Białymstoku, Rzeszowie i Toruniu, a już w najbliższych miesiącach w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med.