Grupa Lux Med przejmuje GabClinic

0
591

Lux Med przejął działalność spółki GabClinic.com sp. z o.o., do której należą centra zdrowia psychicznego w Warszawie i Wrocławiu. To kolejna inwestycja w tym obszarze w ciągu ostatnich kilku tygodni. W kwietniu 2019 firma otworzyła w Warszawie poradnię zdrowia psychicznego i wprowadza nową linię usług „Harmonia”.

Placówki GabClinic oferują pacjentom specjalistyczną diagnozę, wsparcie w trakcie okresu naznaczonego trudnościami emocjonalnymi oraz leczenie zaburzeń psychicznych.

Kompleksową opiekę zapewnia zespół lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów i specjalistów dziedzin pokrewnych. Dzięki ścisłej współpracy interdyscyplinarnego zespołu możliwe jest holistyczne podejście do problemów pacjenta.

– Przejęcie GabClinic to ważny krok na drodze do realizacji naszej strategii rozwoju. Chcemy oferować pacjentom najlepszy i jak najszerszy zakres usług z obszaru zdrowia psychicznego. Cieszę się, że do naszego zespołu dołączają dziś kolejni profesjonaliści – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Mad.

GabClinic zatrudnia około pięćdziesiąt osób, w tym trzydziestu specjalistów psychiatrów. Placówka w Warszawie zlokalizowana jest przy ulicy Mikołaja Kopernika 21 lok 2, a we Wrocławiu – przy Powstańców Śląskich 95.

Czytaj także: Lux Med otwiera poradnię zdrowia psychicznego i wprowadza nową linię usług Harmonia>>>

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 220 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich.

Firma zatrudnia 15 000 osób, około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.