Grupa Neuca: przejęcie spółki Bioscience S.A.

0
907


14 sierpnia 2015 roku Grupa Neuca kupiła 64,3 procent akcji spółki Bioscience S.A., która działa w obszarze planowania oraz realizacji badań klinicznych nad nowymi lekami i wyrobami medycznymi. Spółka ta obsługuje również projekty badań obserwacyjnych i prowadzi outsourcing pracowników w branży badań klinicznych.

Spółka prowadzi też ośrodek, w którym realizowane są badania.

Ostatni zakup umożliwi dalsze wzmocnienie kompetencji Grupy Neuca w zakresie badań klinicznych i przyczyni się do rozwoju segmentu opieki zdrowotnej w ramach Neuca  S.A. Zgodnie z umową, Grupa może docelowo zwiększyć swoje zaangażowanie w Bioscience S.A. do 70 procent.

Neuca posiada także 75 procent udziałów spółki Clinport, która zajmuje się badaniami klinicznymi.

Jedną ze strategii rozwoju Grupy Neuca są inwestycje w podstawową opiekę medyczną. Neuca buduje własną sieć przychodni lekarskich od 2014 roku. Spółka zależna Neuca S.A.- Neuca Med sp. z o.o. posiada obecnie dwanaście przychodni, w pięciu województwach.  Placówki przejęte przez Neuca Med działają  w Łodzi, Zgierzu, w Głogowie, Tychach, Poznaniu, Dzierżoniowie i w Chełmży. W czerwcu 2015 Neuca przejęła 70 procent udziałów spółki Mediporta, która rozwija i dostarcza oprogramowanie dla placówek medycznych.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 30  procent.