Grupa Nowy Szpital: kolejna placówka z certyfikatem

0
890

Nowy Szpital w Świebodzinie to kolejna placówka Grupy Nowy Szpital, która otrzymała certyfikat Szpital bez Bólu. Certyfikat zaświadcza, że personel oddziałów zabiegowych został przeszkolony w zakresie metod zwalczania bólu a szpital wdrożył procedury monitorowania i zwalczania bólu pozabiegowego.

Aby uzyskać certyfikat Szpital bez bólu szpitale muszą spełniać określone przez organizatorów kryteria. Dotyczą one informowania pacjentów o możliwości i metodach uśmierzania bólu pooperacyjnego przed zabiegiem, prowadzenia monitoringu natężenia bólu, monitorowania działań niepożądanych zastosowanego leczenia, prowadzenie dokumentacji dotyczącej pomiarów bólu i zastosowanego postępowania zgodnie z rekomendacjami uśmierzania bólu. Personel takiej placówki musi uczestniczyć w szkoleniach z zakresu uśmierzania bólu. Certyfikat jest gwarancją, że w szpitalu uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na podniesienie komfortu i satysfakcji z całego procesu leczenia.

Szpital w Świebodzinie posiada 4 oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej i urazowo ortopedycznej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, a także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W sumie posiada 136 łóżek. Posiada też poradnię podstawowej opieki zdrowotnej i zespoły ratownictwa medycznego.

Grupa Nowy Szpital obejmuje dwanaście placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim.