Grupa Nowy Szpital: nowa poradnia w Świebodzinie

0
373

Od listopada 2019 w szpitalu w Świebodzinie funkcjonuje poradnia onkologiczna, której świadczenia finansowane są w ramach kontraktu z NFZ.  Placówka wygrała konkurs na świadczenia ambulatoryjne z tego zakresu.

W poradni przyjmują lekarze specjaliści onkologii klinicznej. Pacjenci mogą odbywać konsultacje oraz wykonać wstępną i pogłębioną diagnostykę.

W ramach poradni zapewniony jest dostęp do specjalistycznych badań: RTG, USG, TK, biopsji grubo i cienkoigłowej. W razie potrzeby pacjenci otrzymają również skierowanie do dalszego leczenia specjalistycznego: chirurgicznego, chemioterapii czy radioterapii. Po przebytym leczeniu poradnia zapewnia pacjentom porady i badania kontrolne.

Czytaj także: Pracodawcy Medycyny Prywatnej powołali Forum Szpitali>>>

Szpital w Świebodzinie posiada 5 oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczo-neonatologiczny oraz neurologii z pododdziałem udarowym. W placówce działa także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradnie specjalistyczne.

Placówka w Świebodzinie należy do Grupy Nowy Szpital, która prowadzi 10 placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim. Wszystkie placówki Grupy trafiły do funkcjonującej od 1 października 2017 roku sieci szpitali.