Grupa Nowy Szpital rozmawia z władzami województwa lubuskiego

0
201

Grupa Nowy Szpital, prowadząca sieć szpitali działających między innymi na terenie województwa lubuskiego, rozmawia z władzami samorządowymi tego regionu na temat współpracy w kontekście nowej perspektywy finansowej oraz bezpieczeństwa medycznego. W latach 2014-2020 do województwa lubuskiego trafi 906 mln euro.

Część tych pieniędzy będzie można pozyskać na inwestycje z zakresu infrastruktury społecznej, w tym także zdrowotnej.  Udział w wykorzystaniu tych środków chcą mieć także szpitale sieci GNS.

Spotkanie w tej sprawie odbyło się 10 kwietnia 2015 i uczestniczyła w nim marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak oraz Marcin Zydorowicz, były wojewoda zachodniopomorski, obecnie doradca Grupy Nowy Szpital.

Grupa Nowy Szpital jest największą w Polsce siecią niepublicznych szpitali, która świadczy usługi bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia. Od lat współpracuje z samorządami z województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Grupa prowadzi obecnie 13 placówek. W województwie lubuskim działają: Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Świebodzinie, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Nowy Szpital we Wschowie.

Poza tym w grupie Nowy Szpital działają: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Nowy Szpital w Olkuszu, oraz Szpital Giżycki.