Grupa Nowy Szpital rozwija opiekę psychiatryczną

0
742

Nowe Szpitale w Świebodzinie i Kostrzynie rozwijają ofertę z zakresu opieki psychiatrycznej. Placówki wygrały konkursy ogłoszone przez NFZ na prowadzenie poradni z tego zakresu.

Od 1 lipca 2019 roku w szpitalu w Kostrzynie w ramach kontraktu z NFZ dostępna będzie poradnia zdrowia psychicznego, przeznaczona dla osób dorosłych. Pacjenci mogą tutaj liczyć na porady lekarskie, pomoc psychologa i psychoterapeuty. Do lekarza psychiatry nie jest wymagane skierowanie. W czasie pierwszej wizyty lekarz przeprowadza wywiad, ocenę stanu psychicznego, kieruje na badania psychologiczne lub diagnostyczne. Na podstawie zebranych informacji specjalista określa rozpoznanie i plan terapeutyczny a podczas kolejnych wizyt kontrolnych ocenia postępy leczenia. W określonych przypadkach pacjenci mogą otrzymać skierowanie na psychoterapię, która będzie prowadzona w ramach poradni.

Również z początkiem lipca 2019 roku w Świebodzinie rozpocznie działalność poradnia leczenia uzależnienia od alkoholu. Oferta poradni to porady diagnostyczne, terapeutyczne i kontrolne, konsultacje z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapia indywidualna i psychoedukacja. Do poradni można również zgłosić się bez skierowania.

Obie podpisane z NFZ umowy obowiązują do 2024 roku.

Placówki w Świebodzinie i Kostrzynie należą do Grupy Nowy Szpital, która prowadzi w sumie dziesięć szpitali. Są to także placówki w Olkuszu, Wschowie, Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie, Skwierzynie oraz Szprotawie. Wszystkie działają w ramach sieci szpitali.

Czytaj także: GNS: profilaktyka i rehabilitacja w szpitalach w Szprotawie i Skwierzynie>>>