Grupa Nowy Szpital: zabiegi ERCP w Olkuszu

0
1287


Placówki Grupy Nowy Szpital stale podnoszą jakość i dostępność świadczonych usług medycznych. Działający w ramach Grupy Szpital w Olkuszu wprowadził do swojej oferty zabiegi ERCP. Dotychczas w celu wykonywania tych zabiegów pacjenci musieli być przewożeni do Krakowa.

Zabieg ERCP (zabieg endoskopowej cholangiopankreatografii wstecznej ECPW) ma na celu zobrazowanie przewodów żółciowych oraz trzustkowych. Technika badania łączy ze sobą dwie metody: endoskopową i radiologiczną. Zabieg ten umożliwia nieoperacyjne usuwanie złogów z dróg żółciowych i trzustki, protezowanie zwężeń dróg żółciowych i trzustki w schorzeniach nowotworowych oraz nienowotworowych pozwalające na odbarczenie żółtaczki oraz uwidocznienie dróg żółciowych zewnątrz i wewnątrzwątrobowych oraz przewodu trzustkowego. Wykonuje się go w celach diagnostycznych- rozpoznawania chorób, lub terapeutycznych- leczniczych.
Dzięki zastosowaniu tego zabiegu uzyskuje się skrócony czas leczenia i zwiększony komfort pacjenta, gdyż  ERCP jest zabiegiem małoinwazyjnym i nie wymaga długiej hospitalizacji.

Grupa Nowy Szpital obejmuje dwanaście placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim.  Oprócz szpitala w Olkuszu są to placówki: NZOZ Nowy Szpital w Kostrzynie, NZOZ Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, NZOZ Nowy Szpital w Świeciu, NZOZ Nowy Szpital we Wschowie, NZOZ Nowy Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie, NZOZ w Świebodzinie, zespół szpitali w Krośnie i Gubinie oraz Nowy Szpital w Szprotawie, a także Nowy Szpital w Wąbrzeźnie.