Grupa Nowy Szpital zainteresowana szpitalem w Kozienicach

0
927
Foto: www.szpitalkozienice.pl

Przedstawiciele Grupy Nowy Szpital Holding S.A. spotkali się z przedstawicielami kozienickiego samorządu powiatowego w celu przedstawienia rozwiązań, które można by wdrożyć w SP ZZOZ w Kozienicach.

Spotkania odbyło się 7 stycznia 2019 w ramach posiedzenia Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Kozienickiego.

Starosta kozienicki Andrzej Jung poinformował, że w obecnej, trudnej sytuacji finansowej szpitala, zarówno jego dyrekcja, jak i samorząd muszą szukać rozwiązań , które poprawiłyby sytuację placówki. Jednym z możliwych rozwiązań jest dzierżawa szpitala prywatnemu zarządcy.

Przedstawiciele Grupy Nowy Szpital zaprezentowali zarówno swoją spółkę, jak i propozycje rozwiązań, które aktualnie wdrażają w innych szpitalach i które ewentualnie można byłoby zastosować w SPZZOZ w Kozienicach.

Komisja Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu w Kozienicach wyrazi swoją opinię na ten temat na kolejnym posiedzeniu. Decyzję o wydzierżawieniu szpitala podejmą radni powiatu.

Grupa Nowy Szpital prowadzi 10 szpitali, zlokalizowanych na terenie województw: lubuskiego, małopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Wszystkie zostały zakwalifikowane do sieci szpitali, szpital w Olkuszu – na poziomie zabezpieczenia zdrowotnego II stopnia, pozostałe placówki – na poziomie I, są to szpitale w Kostrzynie, Wschowie, Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie, Świebodzinie, Skwierzynie i Szprotawie.

90 procent przychodów szpitali Grupy pochodzi ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

W pierwszym półroczu 2018 roku placówki należące do Grupy Nowy Szpital, przyjęły ponad 55 tysięcy pacjentów, zrealizowały świadczenia medyczne o wartości 138 mln zł i wykonały ryczałt z NFZ na poziomie prawie 107 procent.

Czytaj także: Grupa Nowy Szpital złożyła prospekt emisyjny>>>