Grupa Scanmed Partnerem Medycznym biegu Cracovia INTERRUN

0
831


Scanmed Multimedis oraz Scanmed Szpital św. Rafała odpowiadać będą za zabezpieczenie medyczne Cracovia INTERRUN, cyklicznego wydarzenia sportowego organizowanego przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa oraz firmę INTERSPORT. Bieg odbędzie się 27 maja 2012.

– To jedno z ważniejszych krakowskich wydarzeń sportowych. Jako firma odpowiedzialna społecznie wspieramy ważne wydarzenie sportowe i promujące zdrowy styl życia. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis SA.

Jak co roku dla uczestników przygotowano dwie trasy, z których każdy będzie mógł wybrać odpowiednią dla siebie – dłuższą 10 km lub krótszą 5 km. Punkt startowy biegu znajduje się w Rynku Głównym. Każdy uczestnik biegu sprawdzić swój czas na stronie internetowej.

– Bieg ma na celu promocję zdrowego stylu życia wśród ludzi w każdym wieku, zarówno tych w doskonałej formie, jak i tych, którzy dopiero o tę formę zawalczą. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestników wydarzenia jest jednym z naszych priorytetów, dlatego też cieszymy się, że po raz kolejny możemy współpracować z Grupą Scanmed. – mówi Artur Mikołajko, Prezes INTERSPORT Polska S.A.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Dotychczas miał przyjemność odpowiadać za obstawę medyczną m.in.: Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, oraz Finału 68. Tour de Pologne. Spółka jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego. W samym tylko 2011 roku firma zabezpieczała ponad 120 ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.
Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku. Główne obszary działalności to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych.

Scanmed Multimedis należy do kontrolowanej przez Black Lion NFI Grupy Scanmed, która obejmuje również spółki Scanmed S.A., Scan Development sp. z o.o. oraz Carint Scanmed sp. z o.o. W ramach Grupy działa Szpital Św. Rafała w Krakowie.