Gryfice: Centrum Mil-Med otworzyło nową poradnię

0
901

Centrum Medyczne Mil-Med z Gryfic w sierpniu 2015 otworzyło po okresie zawieszenia działalności poradnię dzieci zdrowych, działającą w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Zadaniem tej poradni jest ocena rozwoju noworodków, dzieci i młodzieży. Lekarze szczególną uwagę będą zwracać na wykrywanie wad rozwojowych dzieci, szeroko rozumianą profilaktykę i proces szczepień obowiązkowych i dodatkowych.

Placówka wzmocniła także proces diagnozowania i leczenia dzieci przez zatrudnienie grupy pediatrów z kliniki w Szczecinie.

Centrum planuje także w najbliższym czasie uruchomienie drugiego gabinetu diagnostyczno-zabiegowego. W tym celu został zakupiony nowy aparat EKG o poszerzonych możliwościach diagnostycznych.

Mil-Med oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, długoterminowej pielęgniarskiej opieki domowej, hospicjum domowego, transportu medycznego, a także konsultacje specjalistyczne, diagnostykę laboratoryjną. Placówka realizuje autorski profilaktyczny program monitorowania zdrowia i wczesnego wykrywania schorzeń.

Mil-Med mieści się w Gryficach przy ulicy Ks. S. Ruta 8. Oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2015 ma wartość 582 109,50 zł i dotyczy świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej.