Gryfino: dwóch oferentów na zakup szpitala

0
986

Dwóch oferentów jest zainteresowanych zakupem udziałów w spółce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o.: Dom Lekarski i Grupa Nowy Szpital ze Szczecina. Szczegółowe warunki zakupu będą przedmiotem negocjacji ze starostwem. powiatowym, który obecnie posiada 100 procent udziałów w spółce.

Oferta dotyczy zakupu do 90 procent udziałów w spółce prowadzącej szpital. Negocjacje będą dotyczyły przede wszystkim ceny zakupu a także pakietu inwestycyjnego i socjalnego. Spółka Szpital Powiatowy w Gryfinie osiągnęła na dzień 31 grudnia 2010 roku przychody w wysokości 9 684 229,94 zł oraz zanotowała 597 943,75 zł straty. Zatrudnienie wynosiło 146 osób (127,4 etatów). Szpital prowadzi cztery oddziały: chirurgiczny, internistyczny, ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny. Prowadzi też ZOL oraz poradnie specjalistyczne. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2011 ma wartość 10 666 017,20 zł.

Dom Lekarski S.A. powstał w 2001 roku. W Szczecinie prowadzi szpital przy ulicy Gombrowicza i przychodnię przy ul. Rydla, w Poznaniu natomiast przychodnię stomatologiczną. Zarządza także oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie oraz współpracuje z Baltica Wellness & Spa. W szpitale wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej. Kontrakt z NFZ w wysokości ponad 280 tys. zł jest przeznaczony na finansowanie konsultacji okulistycznych, usług stomatologicznych oraz leczenia szpitalnego w zakresie okulistyki.

Grupa Nowy Szpital obejmuje sieć 12 szpitali prowadzonych przez 10 spółek. 7 z nich znajduje się w woj. lubuskim (Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Świebodzinie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego z placówkami w Krośnie Odrzańskim i Gubinie, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie). Cztery działają na terenie woj. kujawsko-pomorskiego (Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital w Wabrzeźnie, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie) oraz jeden w woj. małopolskim – Nowy Szpital w Olkuszu.