Gryfino: Intermed zainaugurował Szkołę Cukrzycy

0
1112

NZOZ Intermed z Nowogardu 5 grudnia 2014 zainaugurował w Gryfinie II edycją Szkoły Cukrzycy. Placówka jest inicjatorem przedsięwzięcia, którego celem jest edukacja z zakresie zasad leczenia cukrzycy oraz podstaw zdrowego żywienia.

Uczestnicy pierwszego z serii spotkań dowiedzieli się między innymi, dla kogo przeznaczone są leki doustne i dlaczego w leczeniu cukrzycy potrzebne jest stosowanie insuliny. Omawiane były również ostre i przewlekłe powikłania cukrzycy, w tym tzw. stopa cukrzycowa.

Kolejny wykład pod tytułem „Jak żyć z cukrzycą? Spojrzenie psychologa. Samokontrola – cele i zasady. Rola wysiłku fizycznego” zaplanowano na 9 stycznia 2015 roku. Spotkania odbywają się w Sali Urzędu Miasto i Gminy Gryfino.
 
Intermed prowadzi przychodnie działające na terenie czterech powiatów: goleniowskiego, łobeskiego, gryfińskiego i stargardzkiego. Są to placówki w Ińsku, Łobzie, Gryfinie i Resku.

Intermed oferuje podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, usługi w zakresie stomatologii, rehabilitacji, diagnostykę obrazową oraz diagnostykę laboratoryjną.

Usługi Intermed są zarówno finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2014 ma wartość ponad 3 mln zł i dotyczy usług w zakresie stomatologii, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w kilkunastu poradniach, w tym także badań endoskopowych.

Dodatkową sferą działalności firmy jest doradztwo w zakresie przekształceń i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej, które wymagają szczególnej pomocy w  obszarze zarządzania zasobami rzeczowymi, finansowymi i ludzkimi. Intermed uczestniczył w wielu udanych transformacjach zadłużonych jednostek ochrony zdrowia.

NZOZ Intermed powstał we wrześniu 2003 roku. Prezesem spółki prowadzącej placówkę jest Jacek Kargul.