Gryfino: negocjacje w sprawie zakupu szpitala

0
1072

Starostwo Powiatowe w Gryfinie w dalszym ciągu prowadzi negocjacje z dwoma oferentami zainteresowanymi zakupem udziałów w spółce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o. Są to Dom Lekarski i Grupa Nowy Szpital ze Szczecina. Negocjacje są już na końcowym etapie. Ich sfinalizowanie planowane jest na styczeń 2012.

Przedmiotem negocjacji są szczegółowe warunki zakupu udziałów w spółce prowadzącej szpital, przede wszystkim ceny, a także pakietu inwestycyjnego i socjalnego. Obecnie 100 procent udziałów w tej spółce posiada powiat, a oferta dotyczy zakupu do 90 procent udziałów.

Spółka Szpital Powiatowy w Gryfinie osiągnęła na dzień 31 grudnia 2010 roku przychody w wysokości 9 684 229,94 zł oraz zanotowała 597 943,75 zł straty. Zatrudnienie wynosiło 146 osób (127,4 etatów). Szpital prowadzi cztery oddziały: chirurgiczny, internistyczny, ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny. Prowadzi też ZOL oraz poradnie specjalistyczne. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2011 ma wartość 10 666 017,20 zł.

Dom Lekarski S.A. powstał w 2001 roku. W Szczecinie prowadzi szpital przy ulicy Gombrowicza i przychodnię przy ul. Rydla, w Poznaniu natomiast przychodnię stomatologiczną. Zarządza także oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie oraz współpracuje z Baltica Wellness & Spa. W szpitale wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej.

Grupa Nowy Szpital obejmuje sieć 12 szpitali prowadzonych przez 10 spółek. 7 z nich znajduje się w województwie lubuskim (Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Świebodzinie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego z placówkami w Krośnie Odrzańskim i Gubinie, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie). Cztery działają na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie) oraz jeden w województwie małopolskim – Nowy Szpital w Olkuszu.