Helimed: nagroda w konkursie Innowacja Roku 2014

0
244

Spółka Helimed otrzymała tytuł laureata Konkursu Innowacja Roku 2014, przyznany za „usługę badania rezonansem magnetycznym z cichym skanem (silent scan)”. Helimed uruchomił w swoich pracowniach dwa „ciche rezonanse”.

Pierwszy „cichy rezonans” firma uruchomiła w marcu 2014 w Opolu. Drugi pracuje od lipca 2014 w pracowni w Katowicach. Jest to nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego Siemens Magnetom Aera z funkcją cichego skanu. Dzięki niemu, w przeciwieństwie do dotychczas wykorzystywanych urządzeń, możliwe jest przeprowadzanie skomplikowanych badań MRI w ciszy.

Helimed Diagnostic Imaging powstał w 1998 roku, kiedy uruchomiono pierwszą na Śląsku pracownię tomografii komputerowej w Szpitalu Kolejowym w Katowicach. W kolejnych latach Helimed otwierał nowe pracownie diagnostyczne w kolejnych lokalizacjach. Obecnie jest to największa sieć diagnostyczna w województwach: śląskim i opolskim i jedna z największych w Polsce. Ośrodek wykonuje rocznie około 100 tysięcy badań.

Spółka prowadzi również gabinety urologiczne oraz zakład rehabilitacji leczniczej w Katowicach. Ośrodki firmy działają w Katowicach, Sosnowcu, Czeladzi, Zawierciu, Opolu i Kędzierzynie Koźlu.