Helimed: niższe ceny badań tomograficznych

0
3222

Spółka Helimed prowadząca pracownie diagnostyki obrazowej obniżyła ceny badań tomografii komputerowej klatki piersiowej – niskodawkowe. Do końca października cena tego badania wynosi 190 zł. Badania można wykonać we wszystkich placówkach TK prowadzonych przez Helimed.

Cena niskodawkowego badania TK klatki piersiowej poza promocją wynosi 250 zł. Koszt innych badań tomograficznych wynosi od 260 do 680 zł.

Spółka Helimed powadzi 6 pracowni tomografii oraz 5 pracowni rezonansu, które mieszczą się w Katowicach, Sosnowcu, Czeladzi, Zawierciu, Kędzierzynie Koźlu i Opolu. Prowadzi też zakład rehabilitacji w Katowicach oraz gabinety specjalistyczne w Katowicach, Raciborzu i Sosnowcu oraz Centrum Urologii w Kędzierzynie Koźlu.

Usługi oferowane przez Helimed są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt placówek prowadzonych przez spółkę na rok 2012 zawarty ze śląskim oddziałem NFZ ma wartość 11 333 546 zł (dotyczy badań rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej oraz rehabilitacji leczniczej). Kontrakt zawarty z opolskim oddziałem Funduszu na rok 2012 ma wartość 7 399 196,25 zł i dotyczy usług w zakresie urologii – ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz badań tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

W maju 2012 roku z powodu braku kontraktu z NFZ na zabiegi w zakresie urologii Helimed obniżył ceny tych zabiegów wykonywanych komercyjnie w Centrum Urologii w Kędzierzynie Koźlu. Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. Sp. działa od 1998 roku.