Helimed: nowe usługi w Centrum w Żorach

0
823

Helimed otworzył w lutym 2014 specjalistyczne gabinety urologiczne działające w Centrum Diagnostycznym przy ulicy Bankowej 2 w Żorach. Gabinety zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci.

Schorzenia, którymi zajmują się specjaliści z nowych gabinetów to między innymi: kamienie nerkowe i moczowodowe, łagodny rozrost prostaty, zaburzenia funkcji seksualnych, niepłodność męska, a także nowotwory i infekcje dróg moczowych. W placówce można wykonać badania USG i cytoskopowe.

Centrum Diagnostyki Obrazowej Helimed działające w Żorach jest zlokalizowane w Sport Klinice. Działa od czerwca 2013 roku. Ośrodek zajmuje 716 m kw i oferuje kompleksową diagnostykę począwszy od USG, RTG, po rezonans magnetyczny i tomografię komputerową.

Helimed Diagnostic Imaging powstał w 1998 roku, kiedy uruchomiono pierwszą na Śląsku pracownię tomografii komputerowej w Szpitalu Kolejowym w Katowicach. W kolejnych latach Helimed otwierał nowe pracownie diagnostyczne w kolejnych lokalizacjach. Obecnie jest to największa sieć diagnostyczna w województwach: śląskim i opolskim i jedna z największych w Polsce. Ośrodek wykonuje rocznie około 100 tysięcy badań.

Spółka prowadzi również gabinety urologiczne oraz zakład rehabilitacji leczniczej w Katowicach. Ośrodki firmy działają w Katowicach, Sosnowcu, Czeladzi, Zawierciu, Opolu i Kędzierzynie Koźlu.