Helimed: promocyjne badania diagnostyczne

0
837

Spółka Helimed, prowadząca pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego na terenie województwa śląskiego i opolskiego, wprowadziła promocyjne ceny na badania wykonywane komercyjnie.

Promocja obowiązuje do końca roku 2011. Przykładowe ceny promocyjne na badania rezonansu magnetycznego wynoszą w przypadku głowy, przysadki mózgowej czy twarzoczaszki – 495 zł bez kontrastu i 585 zł z kontrastem, jamy brzusznej, kręgosłupa, kości lub angiografia – 513 zł bez kontrastu i 648 zł z kontrastem. Badanie serca wynosi 891 zł. Badanie tomograficzne głowy to koszt 252 zł bez kontrastu i 380 zł z kontrastem, jamy brzusznej – 288 zł bez kontrastu i 414 zł z kontrastem. Koronografia z oceną funkcji serca kosztuje 864 zł.

Promocja wynika z faktu, że placówki Helimedu wykorzystały już środki przeznaczone na te badania z NFZ. Kontrakt NZOZ Halimed ze śląskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2011 wynosił 10 706 985,50 zł, z tego niewiele ponad 200 tysięcy dotyczyło usług w zakresie rehabilitacji, pozostała kwota była przeznaczona na badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Kontrakt zawarty z opolskim oddziałem wojewódzkim NFZ miał wartość 9 754 941 zł i dotyczył oprócz badań diagnostycznych także konsultacji urologicznych i leczenia szpitalnego w zakresie urologii (chirurgia jednego dnia). Na te usługi przeznaczone było ponad 2,5 mln zł.

Helimed prowadzi osiem pracowni rezonansu i tomografii komputerowej – trzy w Katowicach i po jednej w Sosnowcu, Zawierciu, Czeladzi, Kędzierzynie Koźlu i Opolu. Posiada także Centrum Urologii w Kędzierzynie-Koźlu oraz przychodnię lekarską w Raciborzu.