Helimed wyróżniony za dynamiczny rozwój

0
309

Firma Helimed Diagnostic Imaging sp. z o. o. sp. komandytowa kolejny raz znalazła się w gronie najbardziej dynamicznych firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw i otrzymała tytuł Gazeli Biznesu 2019.

Ranking Gazele Biznesu organizuje Puls Biznesu. W każdej edycji badane są wyniki finansowe firm za trzy poprzedzające lata. W ostatniej edycji weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie od 2016 do 2018 roku.

O wyróżnienie mogły się ubiegać firmy, które rozpoczęły działalność przed rokiem 2016 i prowadzą ją nieprzerwanie do dziś, których przychody ze sprzedaży w roku 2016 mieściły się w przedziale pomiędzy  3 a 200 mln złotych, które  w latach 2016-2018 z roku na rok odnotowywały wzrost przychodów ze sprzedaży oraz w latach 2016-2018 ani razu nie odnotowały straty.

Czytaj także: W prywatnych podmiotach funkcjonują wirtualne przychodnie>>>

Helimed Diagnostic Imaging prowadzi pracownie diagnostyki obrazowej w Żorach, Bieruniu, Katowicach, Sosnowcu, Czeladzi, Opolu, Kędzierzynie Koźlu i Siemianowicach Śląskich, a także centra diagnostyczne specjalizujące się w diagnostyce urazów sportowych. W tym zakresie współpracuje ze Sport-Kliniką w Żorach oraz Ośrodkiem Galen-Ortopedia z Bierunia. Oferuje także porady fizjoterapeuty w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej Helimed w Katowicach.

W 2019 roku Helimed zdecydował o zamknięciu swoich pracowni diagnostyki obrazowej, które działały w Żywcu i Zawierciu.

Badania oferowane przez Helimed są zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.