Hellimed: nowa placówka w Żywcu

0
790

Pod koniec czerwca 2016 otwarte zostało nowe Centrum Diagnostyczne Helimed,  działające przy szpitalu powiatowym w Żywcu. Placówka oferuje badania RGT, USG oraz tomografii komputerowej.

Centrum wspiera diagnozowanie i leczenie pacjentów żywieckiego szpitala bez konieczności ich transportu do ośrodków zewnętrznych.

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w pracowni pozwalają skrócić czas oczekiwania na wyniki badań, a przede wszystkim podnoszą jakość i usprawniają proces diagnostyki pacjentów. Jest to możliwe dzięki specjalnej sieci internetowej, przez którą wyniki diagnostyczne w kilka sekund trafiają do komputera lekarza.

Helimed specjalizuje się wykonywaniu badań wysokospecjalistycznych z zakresu tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Spółka istnieje od 1998 roku, kiedy to uruchomiono pierwszą na Śląsku pracownię tomografii komputerowej w Szpitalu Kolejowym w Katowicach.

Obecnie Helimed to największa sieć diagnostyczna w województwie śląskim i opolskim i jedna z największych w Polsce. Ośrodek wykonuje rocznie około 100 tysięcy badań.

Helimed posiada 11 pracowni tomografii komputerowej i 6 pracowni rezonansu magnetycznego a także pracownie USG i RTG. Pracownie znajdują się w ważniejszych miastach województwa śląskiego (Katowice, Żory, Bieruń, Zawiercie, Sosnowiec, Siemianowice, Czeladź, Żywiec) i opolskiego (Opole, Kędzierzyn-Koźle), umiejscowione są w budynkach szpitali.

Spółka prowadzi również gabinety urologiczne oraz zakład rehabilitacji leczniczej w Katowicach.