Horyniec: negocjacje z dwoma oferentami

0
1032

Ministerstwo Skarbu Państwa po analizie poprawionych wiążących propozycji warunków umowy zakupu pakietu 89,26 proc. udziałów Uzdrowiska Horyniec do negocjacji przy prywatyzacji spółki dopuściło dwa podmioty.

Dopuszczeni do negocjacji to: Beata Bogusz – Dukacz, zamieszkała w Horyńcu – Zdroju, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz medycyny Beata Bogusz-Dukacz, w Horyńcu Zdroju. oraz Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „Lotos” sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju..
Jednocześnie zdecydowano o odstąpieniu od negocjacji przy prywatyzacji spółki Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o. z siedzibą w Horyńcu Zdroju z Panem Markiem Thier, zamieszkałym w miejscowości Świątniki Górne, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą PP-H-U Thier z siedzibą w miejscowości Świątniki Górne.

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie zakupu 14 144 udziałów, czyli 89,26 proc. kapitału zakładowego Uzdrowiska Horyniec. Wartość nominalna jednego udziału wynosi 500 zł.
Uzdrowisko Horyniec Spółka z o.o. obejmuje kilka obiektów sanatoryjnych: Dom Zdrojowy, posiadający część hotelową i zabiegową oraz sanatoria Modrzew i Jawor. Część usług oferowanych w obiektach jest finansowana przez NFZ, pozostałe to usługi komercyjne. W planach przewidywana jest rozbudowa zakładu przyrodoleczniczego oraz budowa 80-100 łóżkowego pawilonu sanatoryjnego o podwyższonym standardzie. Horyniec świadczy usługi lecznicze na bazie m.in. borowiny i wody siarczkowo – siarkowodorowej. Spółka uzyskuje bardzo dobre efekty w leczeniu chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej „Hetmańska”.

Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „Lotos” Sp. z o.o. mieści się w Rabce Zdroju przy ulicy Kilińskiego 1. Prezesem spółki jest Beata Maria Stolarczyk.