Hospicjum Onkologiczne: konferencja na temat medycznej marihuany

0
1123

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa z Warszawy oraz Zjednoczone Eksperymenty Społecznej Tolerancji zapraszają na konferencję dla lekarzy i pielęgniarek pod tytułem „Medyczna Marihuana – oczekiwania i fakty”. Spotkanie odbędzie się 6 lutego 2016.

Wykłady poprowadzą specjaliści zajmujący się medycznym zastosowaniem marihuany z Polski oraz USA i Izraela. Wykłady i warsztaty będą prowadzone w języku polskim i w języku angielskim z możliwością tłumaczenia.

Konferencja odbędzie się w siedzibie Fundacji przy ulicy Pileckiego 105 w Warszawie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.fho.org.pl

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa prowadzi w Warszawie hospicjum stacjonarne i hospicjum domowe. Oferuje rehabilitację domową i opiekę długoterminową.

Fundacja działa od roku 1990. Każdego roku obejmuje opieką paliatywną około 2000 chorych i ich rodzin w opiece domowej oraz 1000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym. W roku 2014 Fundacja otworzyła poradnię medycyny paliatywnej.

Fundacja oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pozyskuje też środki dzięki ofiarności innych. Prowadzi także centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje szkolenia zarówno dla lekarzy, z zakresu medycyny paliatywnej, jak i dla pielęgniarek – za zakresu pielęgniarstwa opieki paliatywnej.