Hotel Lubicz jedynym właścicielem Uzdrowiska Ustka

0
1010

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o podpisaniu umowy sprzedaży 49 udziałów spółki Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. Udziały zostały kupione przez większościowego wspólnika– Hotel Lubicz Sp. z o.o. z siedzibą w Ustce, za cenę 68.258,96 zł za cały pakiet.

Cena wynosiła 1.393,04 zł za jeden udział. Sprzedaż 49 udziałów stanowiło realizację zapisów umowy sprzedaży udziałów Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. z dnia 7 stycznia 2010 roku, zawartej pomiędzy Skarbem Państwa a Hotelem Lubicz.

Hotel Lubicz działa od 2007 roku. Posiada 55 pokoi, restaurację oraz centrum Wellness & SPA z krytym basenem. W hotelu organizowane są także konferencje, spotkania rodzinne i biznesowe. Właścicielem hotelu jest Łukasz De Lubicz Szeliski.

Uzdrowisko Ustka prowadzi trzy sanatoria: Perła, Radość i Promyk oraz Zakład Przyrodoleczniczy, który oferuje usługi nie tylko dla gości ośrodka, ale także dla turystów i mieszkańców Ustki. Oferuje szeroki zakres zabiegów: hydroterapię, masaże, elektroterapię, zabiegi solankowe, krioterapię, światłolecznictwo oraz inne. Oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Uzdrowiska na rok 2013 ma wartość 9 066 813 zł.