II Konferencja Śląskiego Forum Laryngologicznego

0
1075

W dniach 1-3 marca 2012 roku odbędzie się II Konferencja naukowa Śląskiego Forum Laryngologicznego pt. „Postępy w audiologii, rynologii i onkologii laryngologicznej”. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Medyczne Mavit Sp. z o.o., posiadające Szpital Specjalistyczny m.in. z zakresu laryngologii dzieci i dorosłych w Katowicach.

Współorganizatorem konferencji jest Katedra i Oddział Kliniczny Laryngologii w Zabrzu SUM w Katowicach. Kierownikiem naukowym II Śląskiego Forum Laryngologicznego ponownie jest prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek – wybitny specjalista otolaryngolog, pracownik naukowy Katedry i Oddziału Klinicznego Laryngologii w Zabrzu SUM w Katowicach.

Wśród prelegentów tegorocznego spotkania znajdą się m.in.: prof. dr hab. n. med. Paweł Stręk, Z-ca Ordynatora Oddziału Klinicznego ORL Szpitala Klinicznego CMUJ w Krakowie, prof. dr hab. n. med. Jacek Smurzyński z Uniwersytetu Stanowego Wschodniego Tennessee, dr n. med. Ewa Zamysłowska-Szmytke z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi, dr. hab. n. med. Grażyna Lisowska z Katedry i Oddziału Klinicznego Laryngologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dr n. med. Beata Rostkowska-Nadolska z Katedry i Kliniki Otolaryngologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, prof. dr hab. n. med. Antoni Krzeski z Katedry i Kliniki Laryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu oraz prof. dr hab. n. med. Maciej Modrzejewski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Centrum Onkologii Instytutu M. Skłodowskiej-Curie w Krakowie. Patronat naukowy nad wydarzeniem objął Oddział Śląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.

Tegoroczne spotkanie będzie miało charakter edukacyjno-sportowy, tj. konferencji połączonej z możliwością uprawiania sportów zimowych w malowniczym Ustroniu.

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie http://www.sfl.edu.pl/

Rejestracja on-line http://www.sfl.edu.pl/rejestracja-on-line