Indexmedica będzie prowadzić hotel w Krakowie

0
898


Spółka Indexmedica, oferująca usługi stomatologiczne, będzie prowadziła działalność hotelarską i gastronomiczną w wynajmowanym budynku przy ulicy Wygody 8 w Krakowie. Spółka uzyskała częściową decyzję na te usługi z Urzędu Miasta Krakowa.

Zarząd spółki poinformował o uzyskaniu z Wydziału Architektury Urzędu Miasta Krakowa decyzji dopuszczającej świadczenie w budynku przy ulicy Wygody 8 w Krakowie usług gastronomicznych (na poziomie parteru i piwnic). Spółka poinformowała, że jednocześnie urząd odmówił przyjęcia do odbioru budynku jako obiekt mieszkalny. Spółka zapowiada złożenie wniosku o udzielenie pozwolenia zamiennego na świadczenie usług w całym budynku. Brak zgody, jak twierdzi spółka, nie przeszkodzi w świadczeniu usług gastronomicznych i hotelowych w tym obiekcie.

Indexmedica zapowiada także prowadzenie działalności hotelowej i gastronomicznej w obiekcie, który zostanie wybudowany przy ulicy Starowiślnej w Krakowie. W kwietniu 2014 spółka uzyskała pozwolenie na budowę.

Indexmedica prowadzi w Krakowie placówkę przy ulicy Czapińskiego 2. Oferuje usługi stomatologiczne, zarówno dla klientów polskich jak i zagranicznych. Poza usługami dentystycznymi pomaga klientom spoza Polski w rozliczeniu kosztów leczenia z ubezpieczycielami, w organizacji przelotu, rezerwacji noclegu, a także w organizacji czasu wolnego.

W II kwartale 2014 roku spółka wypracowała przychód w wysokości 774 tys. zł, co przełożyło się na zysk z działalności operacyjnej w wysokości 124 tys. zł.